Foça’da Muhtarlar Günü Çelenk Töreni Düzenlendi

Muhtarlar Günü dolayısıyla Foça Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi.

Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı törende; Foça Muhtarları tarafından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına saygı çelengi sunuldu.

Yenifoça Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Fatih Mol, Foça’da görev yapan on altı mahalle muhtarı adına yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Muhtarlık müessesi günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelmektedir. Muhtarlarımız, devletin tüm kurumlarını temsil ederek, halkımızla devlet arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçimle göreve başlayan muhtarlarımız, bir yandan mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerine aracılık ederken, diğer yandan çağdaş kamu yöneticiliğinin en temel ihtiyaçlarından olan katılımcılığının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler” dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; “Devletimiz ve vatandaşlarımız arasında bağ kuran, demokrasi zincirinin ilk halkası tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum. Değerli muhtarlarımız ile ilçemizdeki tüm mahallelerimizde yaşayan komşularımıza en iyi hizmeti sunmak için her zaman iş birliği halinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x